Anahtar Teslim Proje Nedir? 

Anahtar teslim proje nedir sorusuna yanıt bularak bu tür bir hizmette ne gibi haklara sahip olduğunuzu öğrenebilir, satıcı firmanın size karşı olan sorumlulukları hakkında bilmeniz gereken her türlü konuya hâkim olabilirsiniz. Anahtar teslim proje nedir sorusunun en yalın cevabı, hazırlanacak olan bir yapı içerisinde bütün araç gereç ve işçilik gibi hizmetlerin firma tarafından karşılanarak müşterilere eksiksiz bir şekilde teslim işleminin yapılması şeklindedir. Anahtar teslim projelerde her türlü yapılması gereken işlem ve hizmet yüklenici firma tarafından yapılır.

Anahtar Teslim Proje Tanımı Nedir?

Anahtar teslim proje nedir sorusu genelde hazır konutlara sahip olmak isteyenler tarafından araştırılır. Büyük oranda müstakil ev ihtiyaçlarında yatırımcılar anahtar teslim proje nedir sorusuna yanıt arar. Bu tür projelerde yerine getirilmesi gererken her türlü detay, işi yüklenen inşaat firması tarafından bitirilir.

Konut satın alma işlemi birçok farklı nedenden dolayı tercih edilebilir. Yatırım yapmak ve oturmak gibi nedenlerde tercih edilebilecek konutlar her daim en kârlı yatırımlar arasında yer alır. Konut satın alma aşamasında bütün riskleri göz önüne alarak bu duruma karşı önlem alan yatırımcılar, mağdur olmadan istedikleri gibi bir konuta sahip olabilir. Özellikle anahtar teslim projelerde, ev teslimi sırasında alıcıların mağdur olmaları için birçok konuya dikkat etmeleri gerekir.

Anahtar Teslim Proje Avantajları Neler?

Anahtar teslim proje nedir sorusuna yanıt ararken bu tür projelerin alıcılara sunduğu avantajları da değerlendirmek gerekir. Günümüzde anahtar teslim bir projeye dahil olarak şu gibi avantajlara sahip olabilirsiniz.

 • Anahtar teslim projede her türlü detay inşaat firmaları tarafından yapılır. Bu sayede hiçbir şeye el değmeden yeni bir eviniz olur.
 • Anahtar teslim konutlar, konut satın almanın en güvenli yolları arasında yer alır.
 • Anahtar teslim projelerde verilen teslim müşteriler evlerine sahip olabilir. Bu sayede gerekli planlamanın yapılması mümkün olur.
 • Anahtar teslim projelerde evin bütün detayları tamamen müşterilerin istediği şekilde tasarlanır. Hayalini kurduğunuz gibi bir eve sahip olmanızın en iyi yollarından birisi budur.
 • Topraktan yapılan inşaatlarda binanın tamamlanmaması, dairenin bitirilememesi gibi birçok durum söz konusu iken, anahtar teslim projelerde bu tarz problemler yaşanması söz konusu olmaz. Tamamen güvenli olduğundan hiçbir sorun çıkmadan anahtar teslim işlemi yapılır.
 • Anahtar teslim şekli ile alınan bir eve hemen taşınmak mümkündür.
 • Anahtar teslim projeler ev sahibi olamayan kiracılar tarafından çok fazla tercih edilir. Kira gibi ekstra ödemeler gerektirmediği için özellikle konut kredisi kullananlar bu yönteme çok sık başvurur.

Anahtar Teslim Proje Dezavantajları Neler?

Her projede olduğu gibi anahtar teslim projelerde de birtakım dezavantajlardan bahsetmek mümkün olur. Anahtar teslim proje nedir konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biriside bu hizmette karşılaşılacak olan dezavantajlardır. Anahtar teslim proje nedir ve dezavantajları nelerdir gibi konularda bilinmesi gereken temel detaylar şu şekildedir;

 • İnşası devam edilen ev tamamlanamayabilir.
 • İnşaatın bitişi için verilen süreye uyulmayabilir.
 • Proje aşamasında yer verilen detaylar, yapı üzerinde uygulanmayabilir.
 • İlk defa ev sahibi olacak olanlar için zamanında taşınma işleminin gerçekleşmemesi ile ek kira kontratlarının yapılması söz konusu olabilir. Geciken her ay için alıcılar ikamet ettikleri yerde kira ödemek zorunda kalabilir.

Bahsi geçen her madde son derece ciddi bir risktir. Bu nedenle mutlaka sürecin yakından takip edilmesi ya da güvenilir firmalar aracılığı ile anahtar teslim projelere girilmesi gerekir.

Anahtar Teslim Sözleşme Nedir?

Anahtar teslim hizmetlerinde sık görülen bu sözleşme inşaatı yapanlar ile alıcılar arasında imzalanır. Bu sayede her iki tarafın haklarının resmi kanallar aracılığı ile korunması mümkün olur. Anahtar teslim proje dendiğinde akla ilk gelen şey herhangi bir masraf ya da ek işlem yapmadan her şeyi ile hazır olan bir ev satın almaktır. Bu nedenle yapının inşaat halinden itibaren gerekli bütün sorumluluk inşaat firmasına ait olur. Taraflar arasında yapılacak sözleşme ile inşaat sahibi bütün projeyi eksiksiz bir şekilde yapıp yapıyı teslim edeceğini yasal yollar ile beyan etmiş olur. Sonuç olarak özellikler alıcı tarafların mağduriyetinin önüne geçilir.

Anahtar teslim kelimesinin geçtiği sözleşmelerde bilinmesi gereken en önemli detay iskandır. Eğer bir sözleşme anahtar teslim şeklinde imzalanıyorsa bu durumda yapı bittikten sonra bu projeye ait iskanın inşaat sahipleri tarafından alınması gerekir. Eğer yapıya ait iskân raporu alınamazsa bu durumda sözleşmenin gerekleri yerine getirilemez. Dolayısı ile alıcılar her türlü hukuki hakka sahip olur. Anahtar teslim sözleşmelerde iskân dahil birçok sorumluluk inşaat firmasına ait olur.

Bütün müdahale ve girişimlere rağmen iskân alınamazsa bu durumda sözleşmenin fesih hakkı doğar. Bu durum da her iki taraf açısından mağduriyet ile sonuçlanabilir. Bu nedenle anahtar teslim sözleşme yaparken tarafların dikkatli olması ve mutlaka güvenilir firmalardan bu tür hizmetlerin alınası gerekir.

Wawa İç Mimarlık olarak yapılara yönelik her türlü hizmeti sizlere sunuyoruz. Temeli projeye ve tasarıma dayalı her türlü proje için bizimle iletişime geçebilir ve hem iç hem de dış mekân tasarımlarında hayalini kurduğunuz yapılara sahip olabilirsiniz.

Sizde Stand Kiralama Fiyatları ve Stand tasarımları konusunda uzman kadro ile çalışmak isterseniz. 0(212) 706 2832 veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*