İç Mimar Fiyatları Ne Kadar?

icmimarfiyatlari-nekadar

İç mimar fiyatları birçok farklı kritere göre değişir. İç mimarlık hizmeti almak isteyenler öncesinde konu ile ilgili araştırma yaprak hizmet detayları ve iç mimar fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir. Mimarlık fiyatlarında en belirleyici kriterlerden birisi mimarın alışma kapsamı ve çalışmasında sunduğu kalitedir. Bu iki kriter büyük oranda fiyatların belirlenmesini sağlar. İç mimar fiyatları konusunda bahsi geçen başlıca unsurlar şunlardır;

  • Dekor yapılmak istenen alanın niteliği
  • Alanın genişliği
  • Dekor edilecek alanın yıpranmışlık durumu
  • Alanın boş ya da dolu olması
  • Alanda kullanılacak yapı malzemeleri
  • Alanın tasarımda sahip olacağı özellikler
  • Dekorasyon için kullanılacak malzeme kaliteleri
  • Dekorasyonda yer verilmesi istenen detaylar

İç Mimar Ücretleri Ne Kadar?

İç mimar Aldığı ücretler projeye göre değişir. Profesyonel anlamda bir iç mimar hizmeti alınmak istendiğinde ödenecek olan ücretler daha yüksek seviyelerde olur. Her dönemde güncellene iç mimarlık fiyatlarında en basit fiyat aralıkları 3.000 TL ile 5.000 TL arasındadır. Daha detaylı çizimler istendiğinde fiyatlar ortalama olarak 10.000 TL’den başlar. Projede yer alacak detaylara öre fiyatların artmasından söz edilebilir. Profesyonel ve kapsamlı olarak alınacak bir hizmette ise iç mimar fiyatları 15.000 TL’yi bulabilmektedir. Bütün tasarım ve proje çalışmaları tamamlandıktan sonra taya da a net bilgilerin çıkması mümkün olur.

Alan Özelliklerine Göre İç Mimar ücretleri

İç mimar fiyatları çalışmanın hangi alanda yapılacağına göre de değişiklik gösterir. Örneğin mutfak ile çocuk odasında yapılacak tasarında fiyatlar ciddi oranda fark eder. Mutfak, genelde kapsamlı birçok çalışma ister ve dekorasyon için kullanılacak eşyalar oldukça detaylıdır. Ortalama olarak bir mutfak dekorasyonunda iç mimar fiyatları 7.000 TL ile 13.000 TL arasındadır. Bir çocuk odası tasarımı için ayrılacak bütçe ortalaması ile 3.000 TL ile 7.000 TL arasında olmaktadır. Banyo ve tuvalet dekorasyonları için iç mimar ücretleri 1.000 TL ile 3.000 TL arasında değişir.

İç Mekân Tasarımlarında Yenilikçi Çözümler

İç mekân tasarımlarında en temel amaç huzur bulmak ve ferah bir ortamda yaşamaktır. Bu nedenle mimarlık özellikle iç mekanlarda önem kazanır. Yaşam alanlarınızda yaşam kalitenizi artıracak ve çalışma ofislerinizde performansınızı yükseltecek tasarımlara sahip olmak için Wawa İç Mimarlık ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere iç mimarlık anlamında en yeni nesil teknolojiler ile kalıcı çözümler üretiyoruz.

Sizde Stand Kiralama Fiyatları ve Stand tasarımları konusunda uzman kadro ile çalışmak isterseniz. 0(212) 706 2832 veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*