İç Mimari Proje Tasarım ve Uygulama

İç Mimari Proje Tasarım ve Uygulama

İç mimari tasarım ve uygulama ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanışlı, pratik ve estetik mekânlar tasarlıyor ve uyguluyoruz. Yeni mekânlar tasarlamak ve var olan mekânlara yaratıcı çözüm, tasarım ve işlevsellik kazandıran iç mimarlık firmasıyız. Sürdürülebilir, konforlu ve merak uyandıran, kişiye ve mekâna göre tasarlanmış, kullanışlı ve estetik iç mekânlar tasarlıyoruz. Sunduğumuz hizmetler, her zaman müşterinin ve hedef kitlesinin taleplerini karşılamak için uyarlanmıştır. İç mimari projelerimizde sadece tasarım odaklı değil, işlevsellik ve merak uyandıran, etkileşim alanlarıda tasarlamayı seviyoruz.

İç Mimari Proje Tasarımı

İç mekânın güzelliği, tasarımın uygunluğu ve bütünlüğüne dayanır. Müşterinin ihtiyaçları tasarımcının bakış açısıyla karşılandığında, bütün olur. Bunun gerçekleşmesi için hem müşteri hem de iç mimar arasında düzenli fikir alışverişi gereklidir. İç mimar, proje hakkında fikirler üretip, moodboard oluşturup müşteriye sunum hazırlar. Avan çizimler sağlandıktan sonra müşteri tarafından geri dönüşler alır. Tasarım aşamasında müşterinin ihtiyaçları ve hedefleri belirlenir. Mekân, mobilya ve ekipman gereksinimlerini kullanacak mekânın belirli işlevleri ile ilgili sorular değerlendirilir. Şematik tasarım aşamasında, mekân planlaması ve mobilya düzenleri geliştirilmiştir. Dolaşım düzenleri ve minimum açıklıklar dikkate alınır ve kat planına uygulanır. Müşteriden alınan geri dönüşler ile birlikte mekanı 3d görselleştirme yolları ile render alınır. Müşteri projesinin bittiğinde nasıl bir atmosferde olacağını hissedip, daha iyi bir analiz yapacaktır.

Üretim

Tasarım, üretim ve uygulama sürecindeki bir diğer aşamadır. Üretim aşaması, mobilyaların tamamlanmasını ve kalitesini garanti eder. Tasarımın belirli detaylarına göre kesim ve ölçümün detayları önemlidir. İç mimar veya atölyeden bir temsilci üretime başlamadan önce projeler için ölçümü kontrol eder. Wawa İç Mimarlık, Ofis TasarımıKonut & Villa TasarımıCafe & Restaurant TasarımıMağaza Tasarımı, Otel Tasarımı, Klinik TasarımıFuar Stand Tasarımı ve uygulamaları için üretim yapılmaktadır.

Uygulama

Üretim aşamasında veya tamamlandığında, proje ekibi şantiye alanında kuruluma başlamak için iş verende onay alır. Tüm üretim ve mobilya işleri, tasarımın tamamlanmasından kısa bir süre devam eder. Proje yöneticileri, iç mimarlar ve ekip bu süreçte beraber çalışırlar. Böylece, projenin zamanında teslim edilmesi sağlanır. Mekânın tüm faktörlerini, tasarım ve kurulum faktörlerini tek bir yönetim altında birleştirerek, müşterileri memnun etmeyi hedefler.