Profesyonel Fuar Stand Tasarım Hizmetleri

Ripped paper background mockup psd in white handmade craft

Profesyonel fuar stand tasarım hizmetleri günümüzde firmalar için en gerekli ihtiyaçlar arasında yer alır. Gelişen eğitim seviyesi ile birlikte artık firmalar da fuarlarda etkili stantları ile kendilerini gösterebilir. Hem sektörel bazda hem de müşteri kitlesini geliştirmek açısından firmaların kendileri için en doğru stant modeline karar vermesi gerekir. Başarılı bir stant tasarımı ile firmaların sektörde beklenilen etkili yaratabilmelerinin de önü açılır.

Profesyonel fuar stand tasarım hizmetleri ile en iyi sonucu alabilmek için mutlaka standın amacına uygun olarak tasarlanması gerekir. Fuar için hazırlanacak stantların;

 • Amacına uygun olması,
 • Görsel açıdan zengin unsurlar taşıması,
 • Geniş bir ürün yelpazesine sahip olması,
 • Çok yönlü özelliklere sahip olması
 • Dinamik bir sistem üzerine kurulu olması gerekir.

Pozitif bir yapı ile hazırlanan fuar stantları her daim değerini ve cazibesini korur. Bu özelliklere sahip olan stantlar her sektörde fayda getirir ve her türlü fuarda ürün teşhir amacı ile kullanılabilir. Bütün bunlar göz önüne alındığında mutlaka stant tasarımı için profesyonel bir firmadan hizmet almak gerekmektedir.

Sektöre Hitap Eden Bir Fuar Standı Nasıl Olmalı?

Stant türleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Reklam ve tanıtım sektöründe faaliyet gösteren firmalar için sayısız stant seçeneği bulunur. Bu tür stantlar özellikle ürün yerleştirme ve sergileme konusunda oldukça başarılıdır. Ürün tanıtım için tercih edilecek stantlar aydınlatma ve ses sistemleri ile daha donanımlı hale getirilebilir. Bu şekilde reklamlardan üst düzey verim almak mümkün olur.

Firmalar katılacakları firmaların özelliklerine göre farklı renklerde, ebat ve boyutlarda stant tasarımları tercih edebilir. Stantlar firmaların isteğine öre plastik ve ahşap başta olmak üzere birçok farklı malzemeden hazırlanabilir. Sök- tak özellikleri sayesinde birden fazla fuarda kullanılabilir. Ergonomik özellikleri ile dikkat çeken stantlar firmalara uzun ömürlü kullanım özellikleri ile de yarar sağlar. Fuar stantlarında yer alması mutlaka bulunması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 • Ziyaretçilerin iletişim bilgilerinin yazılabileceği not defteri
 • Ürünlerin yer aldığı broşür ve kataloglar
 • Firma kartviziti
 • Telefon şarjı ve standı
 • Su ısıtıcı
 • Elbise askılığı
 • İkramlıklar
 • Bardak, tabak ve kaşık

Fuar stantlarında mutlaka bu aparat ve eşyalar için uygun bir yer olmalıdır. Tasarım aşamasında bu eşyaların kullanımı için uygun yerlerin bulunması, fuar sırasında firmaların daha rahat çalışmasını ve ziyaretçileri çekmesini sağlar. Profesyonel fuar stant tasarım hizmetleri ile firmalar ihtiyaçları olan stant tasarımlarına sahip olma fırsatına sahip olur.

Stand Nasıl Tasarlanır? Stand Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stantlar temelde özel ve standart tasarım olmak üzere ikiye ayrılır. Klasik olarak bilinen stantlar hazır tasarım olarak firma sahiplerinin karşısına çıkar. Hazır tercih edilecek stantlar firmalara özel baskı teknolojileri ve ek donanımlar ile kullanıma hazır hale gelir. Firmalar bu stantları istedikleri fuarlarda kullanabilir. Tasarım stantlar görünüm olarak son derece sadedir. Fazla özellikleri bulunmaz. Bu tür stantlar fiyat olarak uygun aralıklara sahip olmaları ile tercih edilir.

Özel tasarım stantlar ise firmaların istekleri doğrultusunda sıfırdan hazırlanır. Hazırlık ve tasarım aşaması firmaların kontrolü ile gerçekleşir. Her aşamada firma yetkilileri tasarına dahil olur ve özel istekler varsa taslak çalışması aşamasında hepsi eklenir. Özel tasarım olarak hazırlanan stantların bir eşi daha bulunmaz. Özellik açısından son derece zengindir. Özel tasarım stantlar ile her türlü fuarda istenilen başarılı sonuçların alınması mümkün olur.

Özel stant tasarımlar fuarlarda akılda kalıcı bir şekilde yer almak ve sektördeki iddiasını sürdürmek isteyen firmaların tercihi olur. Fiyat açısından biraz maliyetli olsa da kısa sürede firmalara yüksek satış ve tanıtım garantisi verir.

Stantlardan en iyi sonuçların alınması için;

 • Ürünlerin daima ön plana çıkacağı stant tasarım çalışmaları yapılmalıdır.
 • Stant tasarımı karmaşık bir yapıya sahip olmamalıdır.
 • Stant tasarımı ziyaretçilerde merak uyandıracak bir tasarıma sahip olmalıdır.
 • Stantlar sade bir sunuma imkân verecek şekilde tasarlanmalıdır.
 • Stantlar firmayı en iyi şekilde temsil edecek şekilde olmalıdır.

Wawa İç Mimarlık hizmetlerimiz kapsamında sektörel stant tasarımlarını müşterilerimize sunuyoruz. Her daim yenilikçi tasarımların yer aldığı stantları işlevsel özelliklere sahip şekilde donatıyor ve uygun fiyatlar ile müşterilerimize sunuyoruz. Sektörünüzün en iyi olmak ve fuarlarda başarılı bir ürün tanıtımı yapabilmek için firmamız ile her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sizde Stand Kiralama Fiyatları ve Stand tasarımları konusunda uzman kadro ile çalışmak isterseniz. 0(212) 706 2832 veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*