Cafe Dekorasyon

Cafe dekorasyon kendine has dinamikleriyle klasik iç mimari tasarımlarından ayrılan bir dekorasyon uygulamasıdır. Ev ve ofislerde belli sayıda kişiye hitap eden iç tasarımlar, Cafe gibi halka açık alanlarda özel bazı uygulamaları zorunlu kılar. Çoğunlukla Cafe ve benzeri alanların iç donanımında uzmanlaşmış iç mimarlar tarafından gerçekleştirilen bu tür uygulamalar, birçok unsurun birlikte ele alınarak hayata geçirilmesini gerektirir. Cafe dekorasyon fikirleri etkili olabilmesi, ancak orijinal bir konseptin yaratılması halinde mümkün olabilmektedir.

Günümüzde neredeyse adım başı denilebilecek sıklıkta faaliyet gösteren Cafelerin iç tasarımları çoğunlukla birbirine benzer özelliklere sahiptir. Bu sebeple kısa sürede demode olarak sıradanlaşırlar. Cafe dekorasyonlarında amaç her ne kadar ortak beğeniye yönelik alanlar oluşturmak olsa da, asıl önemli unsur, uygulanan dekorasyonun mekânın konseptine ait ruhu tam olarak yansıtmasıdır. Bu sebeple bu tür çalışmalar öncesinde oldukça titiz analizler yapan iç mimarlar, iç dekorasyon unsurlarının zamanın ruhunu betimleyen doğallıkta olmasına özen göstermektedir.

cafe dekorasyon-iç mimar

Cafe Konseptleri Dekorasyonun Tarzını Belirler

Cafe dekorasyonu bazı kişiler tarafından sadece masa ve sandalyeleri düzenli bir şekilde dizmek ve birkaç estetik dekorasyon malzemesiyle mekânı süslemek olarak görülmektedir. Ancak, Cafeterya müşterisini müdavim kılmak için bundan fazlasını vermek gerekir. Bunu sağlamak için Cafe müşterisinin alışkanlıklarını analiz etmek ve Cafenin işleyişini ihtiyaçların en hızlı giderilebildiği bir tasarımla hizmete sunmak gerekir.

Cafe dekorasyon konsepti belirlerken gerektirdiği dekorasyon unsurlarıyla bütünleştirilmelidir. Nostaljik bir mekân tasarlanacaksa görünür alanlarda modernizmi çağrıştıran dekorasyon unsurlarından kaçınmalı, dönemin ruhu tüm mekânda realist bir şekilde betimlenmelidir.

İnsanların Cafeteryadan beklediği, konforlu bir ortamda kaliteli yiyecek ve içecekler tüketerek zaman geçirmektir. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak konfor özellikleri yüksek mobilyalarla şık, ferah ve estetik değeri yüksek mekânlar yaratmak öncelikli olmalıdır.

Mola sürelerini şık ve nezih bir ortamda geçirmek isteyenler ise, kısa zamanda olabildiğince hızlı hizmet almak ister. Özellikle iş yaşamının hareketli olduğu bölgelerde kurulacak olan Cafelerde işleyişin hızını kesecek dekorasyon unsurlarından kaçınmak, servis hizmetini kolaylaştıracak bir tasarım gerçekleştirmek gerekir. Bunu gerçekleştirebilmek için Cafe tasarımları öncesi çevresel özellikler ve müşteri analizi yaparak Cafenin müşteri ihtiyaçlarını maksimum hızda nasıl karşılayacağı planlanmalıdır.

Cafe dekorasyonu ancak özgün fikirlerle yapıldığında ayrıcalıklı mekânlar yaratılmasına katkı sağlar. Aksi takdirde kısa süre içerisinde sıradanlaşan birçok mekân gibi heyecanını kaybederek ticari beklentilerin çok uzağında kalacaktır. Bu sebeple beklentilerin karşılanması adına bu tür tasarım çalışmalarının kendi alanlarında bilgi ve tecrübesiyle öne çıkan iç mimarlar tarafından yapılması gerekir.

Cafe Dekorasyon Fiyatları ve Bilgi Almak için iletişime geçiniz

info@wawainteriors.com

0(212) 706 2832

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Keresteciler Sitesi 21.Blok No:1/3 Başakşehir/İstanbul

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor