Ofis Tasarım

Ofis tasarımları kendine has özellikleri bulunan bir iç mekân uygulamasıdır. Ofis tasarımında ana fikir, çalışma saatleri içerisinde çalışanların stresli çalışma şartlarından daha az etkilenmesi, konsantrasyonu en üst seviyede tutarak motive bir şekilde üretim yapabilmelerini sağlamaktır. Bu tür tasarımlarda en önemli unsur, insan iş gücüne dayalı çalışma ortamlarındaki konfor düzeyini artırmak,  mekânda genişlik ve derinlik yaratmaktır.

Yoğun iş temposuyla uzun saatler boyunca çalışılan ofis ortamlarında ferah bir ofis ortamının sağlanması verimliliği artıran önemli bir etkendir. İç mimarlar tarafından faaliyetin amaçlarına uygun olarak düzenlenen ofislerde çalışanların tüm ihtiyaçları titiz bir analizle belirlenerek beklentiler en üst düzeyde karşılanıyor. Tasarımda kullanılan yapı elemanlarının seçiminde uzun vadede aşırı kullanım sebebiyle ortaya çıkması muhtemel maliyetler göz önüne alınarak, yüksek kalite standartlarında mobilya ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriliyor.

Ofis dekorasyon Tasarımı

Ofis Tasarımları Kurumsal Kimlikle Bütünleştiriliyor

Ofis tasarımları çalışan personelin motivasyonunu artırırken, işletmenin kurumsal kimliği açısından da belirgin ipuçları barındırıyor. Ofis tasarımlarında faaliyet yürütülen alanın kendine has özellikleri göz önüne alınarak, tasarlanan ofis ortamlarının kurumsal kimlikle bütünleşmesi sağlanıyor. Bu tür tasarımlarda nitelikle birlikte niceliği de öne çıkarmak amacıyla estetik özellikleriyle öne çıkan mobilya ve dekoratif aksesuar unsurları özenle belirlenerek tasarımda kullanılıyor. Böylece, derinlik ve genişlik algısı yaratan, şık, ferah ve konfor özellikleriyle öne çıkan estetik görünümü yüksek mekânlar yaratılıyor.

Ofis içi tasarım çalışmalarında göz önüne alınan bir diğer husus da, ofis içi işleyişin en yüksek verimliliği sağlayacak şekilde düzenlenmesidir. Tasarım öncesi yapılan keşif çalışmalarında ofis yerleşim planlaması yapılarak, tüm çalışanların düzenli bir yapıda çalışabilmesi ve işleyişin maksimum seviyede hızlı olması sağlanmaktadır. İşletmenin sembol renklerine bağlı kalınarak yapılan iç tasarım uygulamalarında kurumsal kimliği yansıtan detaylara en uygun alanlarda yer verilerek, çalışanların işletme ile kurumsal bağlarının daha da güçlendirilmesine katkı sağlanır.

Ofis tasarımları bazı hallerde geniş alanların bölünerek her bir çalışana özel alanların yaratılmasını gerektirir. Bu tür tasarımlarda estetiğe olabildiğince önem verilerek birbirinden şık ayırma panelleri sayesinde özel alanlar yaratılır. İşleyişin daha akıcı bir şekilde sürdürülmesi için bölme yapılan alanlarda ortak kullanım gerektiren ofis malzemeleri en uygun alanlara konumlandırılarak zaman kaybının önlenmesi ve verimin daha yüksek olması sağlanır. Günümüzde ofis tasarımlarında genel trend, şık, sade ve modern görünüme sahip ofislerin personelin daha verimli çalışmasına uygun şekilde düzenlenmesi ve kurumsal kimliğe katkı sağlamasıdır.

Ofis Tasarım Fiyatları ve Danışmanlık için iletişime geçiniz

info@wawainteriors.com

0(212) 706 2832

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Keresteciler Sitesi 21.Blok No:1/3 Başakşehir/İstanbul

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor