Fuar Stand Tasarımı ve Uygulama

01

Fuar Stand Tasarımında Alanında Uzman Ekip

Wawa İçmimarlık, katılım sağladığınız ulusal ve uluslararası fuarların tümünde, profesyonel bir iş ortağı olarak sizlerle birlikte güvenilir bir yapıda çalışmak için yılların tecrübesiyle fuar stand tasarımı alanında uzman bir ekip ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bu minvalde katılacağınız her fuar organizasyonunda zamanında teslimat ile isterseniz her seferinde özel bir tasarım veya isterseniz standart tasarımlar ile sizlere çözüm sunma gayreti ile çalışıyoruz.

Yılların tecrübesi ile birlikte hem Türkiye’de hem de farklı dünya ülkelerinde gerçekleştirilen fuarlarda sunduğumuz fuar stand hizmetleri ve faaliyetleri ile sizlere aradığınız kaliteyi sunma garantisini sağlıyoruz. Bu bağlamda isterseniz pratik ve ekonomik çözümler sağlayan maxima standlar ya da modüler standlar ile isterseniz tamamen sizin için tasarlanan özel tasarım ahşap standlar ile

02

TheProEco Fuar Stand Tasarımı ve Uygulama

Ormisan Textile Almanya Fuar Stand Tasarımı ve Uygulama

03

Fuar Stand Tasarımı Her Zaman Uzmanlık İster

Bir fuar standı firmanızın ulusal ve uluslararası çapta katıldığı fuar organizasyonlarında kimliğini ve imajını yansıtacak en önemli çizgidir. Bu nedenle muhteşem ayrıntıları göz önünde bulundurarak her zaman en hassas şekilde çalışan ekibimiz, kurumsal kimliğinizi yansıtacak iyi bir tasarım ve doğru üretim ile sorunsuz uygulama sağlamayı ön planda tutmaktadır.

Çalışma sistemimiz içerisinde her zaman fuar stand alanı için gerek ölçüler gerek ışık ayrıntıları sizin için sunulan boyutlar, bulunduğunuz konum gibi birçok faktör göz önünde bulundurularak yaratıcı tasarımlar yapılır. Bu yaratıcı tasarımlar hem kağıt üzerinde hem de bilgisayar ortamında hayal gücünün desteklediği sınırsız ölçüler ile bir araya getirilerek sonuca ulaştırılır.

Fuar standlarında tasarım gerçekleştirilmesi için mutlak bir şekilde markanın kimliği, bulunduğu konum, yer aldığı sektör, bütçe, hayal gücü ve organizasyonun teması gibi birçok nokta göz önüne alınır. Bu sayede ister maxima veya modüler standlar ister özel tasarım ahşap fuar standları için en ince çizgilerde muhteşem görsellikler ve gerçekten kaliteli bir sunum alanı elde edilebilir.

Profesyonel ekibimiz içerisinde karşılıklı görüşmelerin gerçekleştirilmesi, tasarımların yapılması, üretimin sağlanması ve uygulamanın yapılması gibi her aşamada yer alacak uzmanlar ve fikirlerine önem verdiğimiz genç yetenekler yer alır. Bu güçlü ekip sizin için sağlayacağımız hizmette kademeli bir şekilde tasarım, üretim, uygulama ve inşaat süreçlerini yürütür. Bu süreçlerin her birinde yaratıcılığı her zaman ön planda tutarak, gerek malzeme seçiminde gerek fiziksel oluşumda gerek içinize sinen fikirsel oluşumlarda en iyi analizler gerçekleştirilir.

Üç boyutlu tasarımlar ve sunumlar ile son haline ulaştırılan fuar stand tasarımları tamamlandığı noktada üretime birebir olarak alınır ve her ayrıntısı tasarlandığı şekilde hazır hale getirilir. Tasarımdan başlayarak üretime kadar ve buradan uygulamaya kadar geçen süreçte kurumsal markanız için doğru platformun elde edilmesi ve fuar standında hedef kitlenize muhteşem bir kullanıcı deneyimi yaşatabilmeniz her zaman en temel hedeflerimizden birisidir.

İyi bir fuar stand tasarımı hangi avantajları sağlar ? 

En Temel Soru: Hangi Stand Seçilmelidir?

WAWA Interiors olarak sunduğumuz hizmetlerde siz değerli kurumsal müşterilerimizin bizlere yönelttiği en önemli soru, hangi stand sisteminin seçilmesinin avantajlı olacağıdır. Bu noktada elbette ki kısa bir şekilde her fuar stand çeşidine değinmek gerekebilir.

Wawa İçmimarlık olarak birçok önemli müşterimiz için mutlak bir şekilde sunduğumuz bu standlar kaliteli ahşap malzemenin özel bir şekilde son sistem kesim makineleri ile işlenmesi ve akla gelebilecek tüm geometrilerin ortaya çıkarılması ile büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu tasarımda çift katlı stand oluşturma imkanı dahi yer almakla birlikte özellikle dünya genelindeki birçok fuar organizasyonunda dev markalar tarafından da özel tasarım ahşap stand tercih edilmektedir.

Özel tasarım ahşap standlar her zaman estetik ve dikkat çekici bir görüntüye sahiptir. Fakat özellikle kısa süreli fuarlarda hem kurulum maliyeti hem kullanım maliyeti ile ekonomik anlamda seçilmesi zor olabilmektedir. Bunun yanında da özel bir üretim yöntemi ile her fuar için yeniden hazırlanması dahi gerekirken, uygulamanın tamamlanmasıyla çok etkileyici bir görsellik de ön plana çıkmaktadır.

Maxima sistemler, günümüzde fuar standı tasarımı açısından uygun fiyat, estetik ve farklı bir görüntü elde etmek için çok fazla ön plana çıkan bir yapı almaya başlamıştır. Temelinde alüminyum profillerin destek sistemleri ile birleşmesi ve ahşap parçaların uyum sağlaması ile kullanılır hale gelmesi bulunmaktadır.

Özellikle görsel işleme konusunda ve ışıklandırma konusunda birçok farklı materyalin birleşmesi ile tasarıma zenginlik katan bu standlar, modüler stand yapılarına göre daha fazla estetik imkanı sunmaktadır. Renk zenginliği sağlaması ve ahşap stand tasarımlara göre daha uygun fiyatlı olması ile da özellikle ekonomik tercihlerde genç firmalar için önemli artılar sağlamaktadır.

Temel özellikleri ile birlikte sade ve standart bir yapıya sahip olurken, en önemli tercih sebebi çok ekonomik bir yöntem oluşturmasıdır. Özellikle hızlı bir sonuç elde edebilmek ve hem zamandan hem de bütçeden tasarruf etmek için tercih edilebilir.

Bu stand sisteminin maxima standlar karşısında kurulum yapısı benzer bir yere sahip olsa da oval profiller ve daha düşük nitelikli malzemeler ile ekonomik anlamda çok daha pozitif bir nokta ortaya çıkarmaktadır. Genellikle geri dönüşüme uygun malzemeler ile üretilmiş olması ile birlikte kısmen deforme olabilecek bir yapıya da sahiptir.

Fuar Stand Tasarım Süreci ve Fiyatlandırma

Fuar stand fiyatlandırması projenin tasarımına, üretimine ve kullanılan malzemeye göre, alanın büyüklüğüne göre planlanır, iş verenin istekleri ve  göz önünde bulundurularak detaylıca çalışılır ve fiyat teklifi sunulur.

Fuar stand tasarımlarında da iç mimari projeler gibi sabit bir olmayacaktır. Alanın büyüklüğü, kullanılan malzemeler, tasarlanan detaylar fiyat faktörünü etkilemektedir.Fuar standı, şirketin ekonomik gücünü ve şirketin dünyayla iletişim kurmak istediği imajını yansıtır. Fuar stand tasarım ve uygulama fiyatı almak için bizimle iletişime geçiniz.

04