Stand Fiyatları nı Etkileyen Faktörler Nelerdir? Fiyatlarına Göre Standlar

stand-fiyatlari

Stand fiyatları anlamında net bir bilgiden bahsetmek mümkün değildir. Firmalar arası rekabetin yüksek olduğu yerlerde çok yüksek stand fiyatları söz konusu olabilir. Birbirleri ile rekabete giren firmaların öne çıkma arzuları stantlarda birçok farklı tasarım fikrinin geliştirilmesini sağlar. Dolayısı ile stant tasarımına dahil olacak her yeni modül fiyatın doğrudan etkilenmesini sağlayacaktır.

Sayısız marka ve kuruluşun bir araya gelmesi amacı ile düzenlenen fuar etkinlikleri firmaların ürünlerini tanıtabilmeleri için fırsat sunar. Firmalar katıldıkları fuarlarda firmalarına ait özel tasarım stantları ile ziyaretçilerine ürün ve hizmet tanıtımı sağlar. Firma personellerinin istekleri doğrultusunda hazırlanan stantlarda en temel amaçlardan birisi sıra dışı tasarımlar ile fark yaratmaktır. Bu kapsamda standa ilişkin tasarım detayları netleştikçe stand fiyatları hakkında da kesin rakamlardan söz etmek mümkün olur.

Stand Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Stantlar özgün tasarımlardır. Fuar ve AVM’lerde kullanılacak stantların birçoğu özel sipariş üzerine tasarlanır. Klasik olarak bir stant modelinden bahsetmek mümkün değildir. Çünkü her standın kullanılacağı alan büyüklüğü ve firma bilgileri değişir. Bu nedenle firmalar stant ihtiyacı olduğunda gerekli bilgileri hazırladıktan sonra siparişlerini verebilir. Stand fiyatları şu unsurlara göre değişiklik gösterir;

 • Standın tasarım özellikleri
 • Proje detayları
 • Standın üretiminde kullanılacak malzemeler
 • Standın büyüklüğü, ölçüleri
 • Standın kullanılacağı yerin metrekare cinsinden ölçüsü
 • Standa dahil olacak ek uygulama ve ek özellikler
 • Standın boya malzemeleri
 • Stand içerisinde kullanılacak malzeme detayları

Stand fiyatları hakkında bilgi alabilmek için belirtilen özelliklerin netlik kazanması gerekir. Aklınızda sahip olmak istediğiniz standa dair herhangi bir tasarım fikri varsa bizimle paylaşarak stand fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz stand tasarımı sürecinde de hizmetlerimizden yararlanmayı tercih edebilir ve tamamen markanızı öne çıkartan stand tasarımlarına sahip olabilirsiniz.

Modüler Stand Fiyatları

Modüler stantlar genelde fuarlarda kullanılır. Modern stant modelleri olması nedeni ile tercih edilen modüler stant fiyatları klasik tasarım stantlardan biraz daha fazladır. Bunun nedeni ise modüler seçeneklerde çok fazla tasarım ve şekillendirmenin mümkün olabilmesidir. Sıfırdan istenilen her şekilde modüler stant tasarımı yapılabilir. Modüler stantların özellikleri şu şekildedir,

 • Modüler stand tasarımları lego gibi sökülüp takılabilir.
 • Parçalar arasında yer değişim mümkündür.
 • İlk görüşte dikkat çeker.
 • Gösterişi ve kaliteyi ön plana çıkartır.
 • Tasarımda sonsuz seçenek sunar.
 • Işıklandırma gibi aksesuarların kullanımına uygundur.

Plastik Stand Fiyatları

Stant modelleri arasında yer alan plastik stantlar en basit kullanım için bile tercih edilebilecek modellerdir. Sade kalıp üzerinde tasarlanan plastik stantlar geçmeli özelliklere sahiptir. Stand fiyatları araştırması yaparken uygun fiyatlı seçenekleri değerlendiren firmalar plastik stant modellerini gözden geçirebilir. Her alanda kullanıma uygun olan plastik stantlar açık alanda da kullanım özelliği ile tercih edilir. Standın kaldırabildiği yükten fazlası stant üzerine yerleştirilmedikçe plastik stantlar kırılmaz. Bu özelliği ile de tercih edilir. Plastik stand fiyatları hakkında bilgi alabilmek için ölçü bilgisi vermeniz gerekmektedir. İhtiyacınız olacak ölçüleri belirttikten sonra firmamızdan isteğinize uygun stand fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ucuz Stand Fiyatları

Fuarlara katılmanın ilk adımı bir standa sahip olmaktır. Fuarlarda kullanılacak stantlar küçük bir yapı olmaktan ziyade daha çok dükkân görünümüne sahip olur. Dört köşe ya da birçok farklı şekil ile hazırlanabilen fuar stantları içerisinde firmaların personelleri fuar boyunca yer alır. Stantta müşterilerin ve ziyaretçilerin rahatça girip çıkabilecekleri bir alan oluşturulur. Bu sayede firmalar gezen şekilde stantları ile birçok farklı adreste marka tanıtım hizmetlerini gerçekleştirebilir.

Stand fiyatları çok geniş bir kapasiteye sahiptir. Fiyat araştırması yapan firma sahipleri için bu anlamda birçok farklı seçenek bulunur. Ancak her koşulda ucuz bir stant ile verimli bir fuar katılımı gerçekleştirmek isteyenler için kiralık stantlar mevcuttur. Bu stantlar AVM içlerinde ve diğer alanlarda da kullanıma uygundur. Kiralık olarak tercih edilebilecek stantlar maliyet açısından uygun olmakla birlikte teslimat konusunda da zamandan tasarruf sağlar. Ucuz stant tasarımları ile etkili bir reklam yapmak istiyorsanız kiralık stant modellerini tercih edebilirsiniz. Ucuz fiyatlara kiralayacağınız stantların avantajları şöyledir;

 • Her yere rahat bir şekilde taşınabilir.
 • Sök-tak işlemi ile kolayca kullanılabilir.
 • Stand ölçülerinin uyduğu her alanda pratik kullanım sağlar.
 • Fiyat olarak son derece uygundur.
 • İstenilen süre boyunca kiralanıp kullanılabilir.

Wawa İç Mimarlık ofisimiz her ortamda kullanabileceğiniz interaktif stand modellerini sizlere sunar. En uygun bütçeler ile en kaliteli malzeme ve tasarıma sahip stantlara sahip olabilmek için iletişim numaralarımız aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Sizde Stand Kiralama Fiyatları ve Stand tasarımları konusunda uzman kadro ile çalışmak isterseniz. 0(212) 706 2832 veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*