Cafe Dekorasyon Malzeme Seçimi Neden Önemlidir?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Cafe Dekorasyon Malzeme Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Cafe dekorasyonu kafenin kendine has bir tarz oluşturabilmesini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Yapılacak olan dekorasyon uygulamalarının hem görsel hem de işlevsellik açısından cafeye katkı sağlaması gerekir. Bu yüzden cafelerin hem dış, hem de iç tasarımlarının profesyonel dokunuşlara ihtiyacı vardır. Cafeler insanların çevreleriyle sosyalleşmesini sağlayan kamuya açık alanlardan biridir. Her kültürden insanların bir araya gelerek uzun süreli zaman geçirdiği bu tür mekânlarda konfor en önemli faktör olarak öne çıkmaktadır. Bu sebeple kafe dekorasyonlarında mobilya seçimi önemsenmelidir.

Cafe Dekorasyon Mobilya seçimi

Cafe dekorasyonlarında kullanılan mobilyalar konforu sağladığı gibi, estetik açıdan de ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte olmalıdır. Genel dekorasyona uygun renklerden oluşan mobilya gurupları farklı tasarım ögeleriyle desteklenmeli, cafenin işleyişine uygun alanlara konumlandırılarak mekân içi trafiğin akışına engel olunmamalıdır.

Dekorasyon Renk seçimi

Cafe dekorasyonu gerek mobilyaları, gerek dekoratif ögeleri, gerekse geniş dekorasyonda kullanılan renklerle tam bir uyum içerisinde olmalıdır. Nostaljik bir ortam yaratmak istiyorsanız pastel tonlardan, loş bir cafe ortamı planlıyorsanız ahşap mobilya grupları ve buna uygun toprak renklerinden, modern bir ortam yaratmak istiyorsanız beyaz ve beyaza yakın renk tonlarından istifade etmelisiniz.

Cafe Konseptine Göre Dekorasyon Malzemesi Seçimi

Cafe dekorasyon tasarımları bir anlamda oluşturulacak konsepte bağlı olarak değişkenlik gösterir. İş molaları, öğlen araları, akşam iş çıkışları, doğum günü ve özel günlerinin uğrak mekânları olan cafelerde kendine has bir tarz yaratmak oldukça önemlidir. Böylece neredeyse birbirinin kopyası şeklinde tasarımlarla hizmet veren cafelerden ayrılarak özel bir mekân haline dönüşebilmek mümkün olacaktır. Öncelikle profesyonel iç tasarım uzmanlarından destek alarak cafe konseptine karar vermek ve buna bağlı olarak dekorasyon tasarımlarını planlamak izlenecek en doğru yoldur.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]