İç Mimar Maaşları Ne Kadar? ve Ne Kadar Kazanıyor?

icmimar-maaslari-nekadar

İç mimar maaşları, mimarların çalıştıkları kurum ve firmaya göre değişiklik gösterir. İç mimarlar kapalı ve yarı kapalı alanların mimari açıdan düzenlenmesini üstlenen kişilerdir. Bir firma ya da kuruma bağlı olarak çalışan iç mimarlar, hizmetleri doğrultusunda anlaşmalarına bağlı olarak ücret alır. Mekân dekorasyonu ve harcamaları gibi konuları proje aşamasında netleştirdikten sonra gerekli hizmeti müşterilere sunarlar. İç mimar maaşları hakkında daha güncel bilgiye sahip olabilmek için hangi pozisyonda görev aldıklarına bakmak gerekir. Dekorasyona yön veren çalışmaları ile hayranlık uyandıran iç mimarlık mesleğinde iç mimarlık hizmet maliyeti şu koşullara göre belirlenir;

  • Yapılan işin kapsamı ve büyüklüğü
  • Projede çalışan mimar sayısı
  • İş kalemleri (duvar rengi, aydınlatma, dekorasyon ve mobilya tercihleri vs.)
  • Projede kullanılan bilgisayar programları
  • Projenin yapıldığı alan

Bütün kriterler netleştikten sona iç mimarlık hizmetinde daha net fiyatlardan bahsetmek mümkün olur. İç mimarlık hizmetinde en temel kriter müşterilerin istekleridir. İç mimarın müşterinin ne gibi isteği ve beklentisi olduğunu çok iyi anlaması gerekir. Ardından bütün süreç buna göre ilerler. İç alanların dekorasyon ve düzenlenmesi söz konusu olduğunda, profesyonel bir iç mimarlık hizmeti almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İç Mimar Maaşları Ne Kadar?

İç mimar maaşları çalışılan seviyeye ve tecrübeye bağlı olarak değişir. İlk defa işe başlayan bir iç mimar ile yıllardır sektörde hizmet veren bir iç mimarın maaşı birbiri ile aynı değildir. Deneyime bağlı olarak tecrübe sahibi olan iç mimarlar daha fazla maaş alır.

İç mimar maaşları genel anlamda diğer meslek gruplarına göre bir miktar daha yüksektir. Aradaki çok az maaş farkı çalışılan kuruma göre değişir. Devlet kurumunda görev alan bir iç mimar ile özel sektörde faaliyet gösteren bir iç imarın maaşları birbirinden farklıdır. Genel anlamda aynı hizmeti verseler de çalışılan firmalar maaş dengesinde önemli farkların açılmasına neden olur.

İç Mimarlar Ne Kadar Kazanıyor?

İç mimar maaşları, ilk defa çalışmaya başlayanlar için asgari ücret seviyesinde başlar. Deneyim kazandıkça bu rakam yükselerek 10.000 TL civarına kadar yükselir. Meslekte geçirilen süre ve başarılar göze alındığında daha fazla fiyatlardan bahsetmek mümkün olur. Devlete bağlı firmalarda maaşlar genelde sabit oranlarda artış gösterir. Özel sektörde çalışan iç mimarların maaşı diğer faktörler göze alındığında zaman içerisinde 12.000 TL’nin üzerine çıkabilmektedir.

Wawa İç Mimarlık hizmetlerimiz doğrultusunda sizlere her alanda en orijinal dekorasyon ve tasarım hizmetini sunuyoruz. Alan ölçüsü ne olursa olsun, en kısıtlı bütçelerde bile en modern ve ferah tasarım çalışmalarımızı müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. Bizimle iletişime geçerek en yenilikçi iç mekân tasarımlarına en iyi fiyat garantisi ile sahip olabilirsiniz.

Sizde Stand Kiralama Fiyatları ve Stand tasarımları konusunda uzman kadro ile çalışmak isterseniz. 0(212) 706 2832 veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*