Kiosk Ne Demek? Kiosklar Hakkında Tüm Merak Edilenler Bu Yazıda

kiosk-nedemk

Kiosk ne demek sorusuna verilebilecek en yanıt bir kabin içerisine yerleştirilmiş bilgisayarlı sistemlerdir şeklindedir. Kiosklar dokunmatik özellikleri ile cihazlara en yabancı kullanıcılar tarafından bile kullanılabilir. İç mekân ve dış mekânda kullanılabilen sistemler istenilen şekilde farklı tasarımlara sahip olabilir. Siparişe göre hazırlanan Kiosk stantlarında firmaların tercih ettiği ve renk ve tasarımlar ile özgün görünümler hazırlanabilir. Tercihinize göre istediğiniz alanda kullanabileceğiniz Kiosk stand tasarımları iç mimarlık ve tasarım firmaları aracılığı ile sizlere sunulur.

Kiosk Nedir Nerelerde Kullanılır?

Kiosk, bilgiye ihtiyaç duyulan her alanda kullanımı mümkün olan teknolojik cihazlar olarak tanımlanabilir. Mağaza ve marketler başta olmak üzere havaalanı ve terminaller, bankalar ve daha birçok kalabalık yerler Kiosk için en uygun alanlardır. Stand halinde müşterilere sunulan kiosklar bilgi verme ve sipariş alma gibi nedenlerden dolayı tercih edilir.

Kiosklar internete bağlı olarak kullanılabildiği gibi internet olmadan da kullanılabilir. Bu nedenle teknolojinin sunduğu en iyi ürün grupları arasında yer alır. Dünya genelinde birçok önemli marka, mağazalarında Kiosk kullanımına yer vererek yüksek müşteri memnuniyeti sağlamayı amaçlar.

Kiosk Sistemleri ile İşlemlerde Kolaylık Fırsatı

Kiosk ne demek ve Kiosk sistemler ne işe yarar gibi sorulara çok farklı şekilde yanıtlar verilebilir. Kiosklar her şeyden önce hızlı veri akışı sağlar. Stand içerisinde kullanıma sunulan kiosklar ile yapılabilecek işlemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kredi kartı ile ödeme yapma
  • İnternet bankacılığında gerçekleşen işlemleri yapabilme
  • Bilet kesebilme
  • Sıra numarası verebilme
  • Web kamera üzerinden görüntü alabilme ve kaydedebilme
  • E-ticaret işlemlerini gerçekleştirebilme
  • Rezervasyon işlemi yapabilme
  • Fatura ödeyebilme
  • Fatura ödemesi yapabilme
  • Borç sorgulayabilme

Kiosk sistemler stant tasarımlarının içine yerleşik olarak kullanılabildiği gibi ayrı olarak da kullanılabilir. Stand tasarımları içerisinde yer aldığında fuarlar başta olmak üzere daha birçok farklı yerde kullanılabilir. Elektrik bağlantısının bulunduğu hemen her yerde Kiosk sistemlerin kullanımından söz edilebilir.

Kiosk Sistemler Güvenli mi?

Kiosk ne demek konusu kadar Kiosk sistemler güvenli mi konusu da önemlidir. Kiosk sistemler günümüzde her alanda kullanılabilir ve bu nedenle güven teşkil etmesi gerektirir. Özellikle bilgi gizliliği gerektiren alanlarda bu sistemler güven veren hizmetleri ile öne çıkar. Kiosk sistemler olası çökme ihtimaline karşı da üst düzey önlemler ile donatılmıştır. Bu sayede içerisinde bulunan bilgiler cihaz dışına aktarılamaz. Kiosk ne demek ve Kiosk sistemler güvenliği nasıl sağlar gibi konularda güvenli sonuçlara ulaşan firma sahipleri hizmet memnuniyeti için bu sistemleri kullanmayı tercih eder.

Kiosk sistemlerde toplanan veriler belirli bir süre boyunca saklanır. Cihaz kapatılıp yeniden başlatıldığında içerisindeki bilgiler sıfırlanır. Bu sayede özellikle sıramatik olarak kullanılan Kiosk sistemlerde bilgi güvenliği üst seviyeye çıkar. Kiosk ne demek sorusuna yanıt bulduktan sonra güvenilir koşullarda Kiosk sistemleri her alanda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kiosk Maliyeti Ne Kadar?

Kiosk stantların kurulumunu yapmak son derece basittir. Bu nedenle de kioskların maliyeti düşüktür. Kiosklar stand ile birlikte kullanılırlar ve temeldeki amaçları bilgi toplamak ve kullanıcıları yönlendirmektir. Belirli bir seviyeye kadar olan verileri rahatlıkla saklayabilirler. Sorulardan oluşan ekranda her sorunun yanıtını veri olarak algılayabilir ve yanıtını kullanıcılara sunabilirler. Bu sayede kullanıcılara bilgi aktarımını sağlamış ve düzeni korumuş olurlar. Kiosk ne demek sorusu bu anlamda hizmet memnuniyetini ön plana çıkartmak isteyen firmalar tarafından merak edilir.

Kiosklar personel masrafından da ciddi oranda tasarruf edilmesini sağlar. Personellerin işlem yapmak için harcadıkları zamanı kiosklar yarıya indirir. İşlemlerin çoğu Kiosk sistemler üzerinden halledildiği için kullanıcı yoğunluğu meydana gelmez. Bu sayede hızlı olunur ve işlemlerde kalite sağlanır. Hayat kalitesini artıran Kiosk cihazlar verimli hizmet sunmak isteyen firmaların tercihidir.

İç mimarlık ofisimiz hem tasarım hem de uygulama konularında her daim pratik çözümler sunuyor. Yeni tasarım çalışmalarını yanı sıra var olan tasarımları geliştirmeye yönelik fikirler ortaya çıkartır. En doğru sürdürülebilir çözümleri sağlayabilmek adına profesyonel tasarımcılarımız ile hizmetlerimize devam ediyoruz. Kiosk sorusuna da ha detaylı bir şekilde yanıt alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kiosk’un Açılımı Nedir?

Kiosk kelimesi Avrupa dillerinden Türk diline geçmiştir. İngilizce de Kiosk kelimesi büfe anlamına gelir. Kalabalık yerlerde veri akışını sağlama ve sipariş alma gibi hizmetleri yerine getirmek üzere tasarlanmış bilgisayar teknolojileridir.

Kiosk Pazarlama Ne Demek?

Kiosklar interaktif reklam ortamlarıdır. Tam zamanlı reklam yapabilmek açısından son derece iyi bir üründür. Kiosk stantlar hedef kitleyi satın alma işlemine yönlendirir. Anket için düzenlenen formları tüketiciye sunar ve Pazar analizi için yapılan çalışmalara destek verir.

Kiosk Mağaza Nedir?

Kiosk mağaza sistemleri perakendeciler tarafından tercih edilir. Mağaza içerisinde gerçekleşecek olan dijital satın alma operasyonlarını yürütür. Müşteriler Kiosk mağaza sayesinde firmaya ait bütün ürünleri yakından görür. Bu sayede firma online kanalı üzerinden alışverişlerini gerçekleştirebilir.

Kiosk ne demek ve Kiosk hakkında merak edilenler gibi konularda detayları Wawa İç Mimarlık ofisimizden öğrenebilirsiniz. Deneyimli çizim ve tasarım uzmanlarımız firma markanıza ve dekorasyonunuza en uygun Kiosk tasarımlarını sizler için titiz çalışmalar ile hazırlar.

Sizde Fuar Stand Kiralama Fiyatları ve Stand tasarımları konusunda uzman kadro ile çalışmak isterseniz. 0(212) 706 2832 veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*