Ofis Dekorasyonunda Akustik Panelin Önemi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Ofis Dekorasyonunda Akustik Panelin Önemi Nedir?

Ofis dekorasyonunda akustik panel çalışma verimliliğinin artırılmasını sağlamak adına arka plan seslerinin minimum seviyeye indirilmesi amacına yönelik olarak kullanılan bir dekorasyon ögesidir. Kumaşın ses emici özelliğinden yararlanılarak farklı renk ve boyutlarda imal edilen akustik paneller,

  • Açık plan ofis tasarımları
  • Konferans salonları
  • Görüşme odaları
  • Stüdyolar
  • Çok amaçlı kullanılan alanlarda kullanılan ürünlerdir.

Kaliteli kumaşlarla kaplanmış olan farklı boyutlarda imal edilen bu tür paneller, ofis ortamındaki seslerden oluşan yankılanmayı keserek daha huzurlu bir çalışma ortamının sağlanmasına yönelik olarak kullanılmaktadır.

Akustik panel kullanımı sayesinde ofis içerisinde meydana gelen ses karmaşası önlenirken, ofis dekorasyonunun çekici ve çarpısı bir görünüme kavuşması da sağlanır. İhtiyaç duyulan her alanda kullanılabilen dekoratif akustik panel darbelere ve yangına dayanıklı malzemelerden üretilmekte, dayanıklılık testlerinden geçirilerek kullanıma sunulmaktadır. Kumaşla kaplı olmaları sebebiyle kullanıldıkları alanlara dekoratif katkı da sağlayan paneller, ihtiyaç halinde özel boyutlarda ve kalınlıklarda kullanabilmeye uygun şekilde üretilmektedir.

80 Farklı Renk ve Farklı Ebat Seçeneği

Fazla sayıda personelin aynı ortamda çalıştığı ofislerde en büyük sorun gürültü kirliliğidir. Yüksek çalışma temposuna sahip ofislerde ortaya çıkan bu durum, birçok çalışanda konsantrasyon eksikliği yaratarak iş verimini ciddi ölçüde düşürmektedir. Bunun çözümüne yönelik olarak üretilen akustik paneller, ofislerde bölmeler oluşturarak çalışma alanlarının kişiselleştirilmesine ve verimin artmasına katkı sağlamaktadır.

Akustik paneller farklı dekorasyon ihtiyaçlarına cevap vermek adına değişik şekillerde ve farklı renklerde kullanılabilmektedir. Her türlü dekoratif ihtiyacı karşılayabilecek yapıda imal edilen akustik paneller, 80 farklı renk seçeneğiyle çalışma alanlarında muhteşem görünümler oluşturmaktadır. Böylece yüksek ses sebebiyle ortaya çıkan sorunlar giderildiği gibi, ofis içerisinde estetik değeri yüksek alanlar oluşturularak ofis dekorasyonuna katkı sağlanmaktadır.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]