TÜYAP Gıda Fuarı Ne Zaman? Kimler Katılabiliyor? Tüm Detaylar

tuyap-gidafuari

TÜYAP gıda fuarı Türkiye’de düzenlenen en büyük organizasyonlar arasında yer alır. Fuar Türkiye’de gıda sektöründe hizmet veren firmaların buluşma noktasıdır. Gıda sektöründe hizmet veren firmalar fuar içerisinde kendilerine ayrılan bölümlerde ürünlerini sergiler. Potansiyel müşterileri çekmenin yanı sıra daha geniş müşteri kitlesine ulaşmak açısından TÜYAP fuarlarının önemi büyüktür. İşletmesini büyütmek ve sektörde daha ileriye gitmek isteyen firmalar hazırladıkları stantlar ile TÜYAP fuarında yerini alır.

TÜYAP fuarına katılmak isteyen firmaların stantlarının bulunması zorunludur. Stand olmadan firmalar fuar içerisinde yer alamazlar. Önemli kuruluşların desteğini almak isteyen firmalar markalarını en iyi şekilde temsil edecek stantları ile fuar süresi boyunca ziyaretçilere ürün ve firma tanıtımlarını gerçekleştirebilirler.

Gıda Fuarı Katılımcı Listesi

TÜYAP gıda fuarı katılımcı listesi her sene değişir. Gıda sektörünün liderlerinin yanı sıra sayısız küçük işletme de fuar içerisinde standı ile organizasyona dahil olur. TÜYAP gıda fuarı katılımcıları arasında zincir marketler, toptancılar, perakendeciler gibi birçok farklı kategoride firma bulunur. Dünya genelindeki yeni alıcılarla tanışmak isteyen firma sahipleri organizasyon süresi boyunca Pazar alanını genişletmek için fuarda etkin bir şekilde rol alır.

TÜYAP gıda fuarı katılımcıları arasında yer almak için sahip olacağınız standın tasarımı konusunda iç mimarlık hizmetlerimizden destek alabilirsiniz. Fuarda başarıya ulaşabilmek için yaptıracağınız stantta bulunması gereken önemli özellikler şunlardır;

 • Standınız sektörünüze uygun bir görsel ve yapıya sahip olmalıdır.
 • Stand tasarımında yenilikçi tasarımlar kullanılmalı ve dikkat çekici unsurlara yer verilmelidir.
 • Standınız marka logonuzu öne çıkartacak şekilde tasarlanmalıdır.
 • Stand üzerinde ürün sergileyeceğiniz alanlar ön plana çıkartılmalıdır.
 • Fuarda sergilenecek en önemli ürününüz önceden belirlenmeli ve stand üzerinde bu ürünün göze çarpması için özel bölümler yer almalıdır.
 • Standınızın girişi ziyaretçiler ve fuar dizaynı için uygun yönde olmalıdır.
 • Standınızın fuar alanında nerede yer alacağı önceden belirlenmeli ve tasarımlar buna göre şekillendirilmelidir.

TÜYAP Nerede?

TÜYAP, İstanbul Büyükçekmece semtindedir. Fuar merkezine İstanbul içerisinden birçok alternatif seçeneği bulunur. Fuarı ziyaret etmek isteyenler Metrobüs tercih edebilir. Söğütlüçeşme- Beylikdüzü Metrobüs hattı TÜYAP fuar merkezine kadar ulaşım sağlar. Metrobüs’e binen yolcular Beylikdüzü son durakta inerek TÜYAP fuar merkezine ulaşabilir.

TÜYAP’a Nasıl Gidilir?

TÜYAP İstanbul’da merkezi konumda yer alır. Ziyaretçiler İstanbul içerisinde birçok farklı araç seçeneği ile fuar merkezine kolay bir şekilde ulaşabilir. Şehir içinde hizmet veren otobüsler ve metrobüsler ile Beylikdüzü ilçesine gelen ziyaretçiler buradan fuar merkezine gidebilir.

İstanbul’da toplu taşıma aracı yerine özel araçları ile fuar yerine gelmek isteyen ziyaretçiler Beylikdüzü istikametini takip etmelidir. TEM otoyolu üzerinden Mahmutbey gişelerine devam ettikten sonra buradan Bahçeşehir- Avcılar çıkışından Avcılar istikametine dönülmelidir. Avcılar istikametinden 2 km ilerledikten sonra Büyükçekmece tabelası görünür. 3 kilometre ilerledikten sonra TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşılabilir.

İstanbul’da TÜYAP fuarlarına ziyaretçiler araç kiralama seçenekleri veya taksi olanakları ile de ulaşabilir. Şehre hizmet veren bütün taksiler fuara yolcu taşımacılığı yapar. Şehir genelinde her yerden binilecek bir taksi ile trafiğin yoğun olmadığı saatlerde ziyaretçiler dakikalar içerisinde buraya ulaşabilir. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde ulaşımda aksamalar yaşanabilir.

TÜYAP Ne Zamana Kadar Açık?

TÜYAP bünyesinde yıl içerisinde sayısız fuar düzenlenir. Her fuarın açılış ve kapanış saati birbirinden farklıdır. Fuarların yapılacağı bilgisi bilgilendirme yayınları ve duyurular ile bildirilir. Fuar duyurularında yer alan açıklamalarda fuarların açılış ve kapanış saatlerine yönelik bilgiler yer alır. Ziyaretçiler fuar duyurularını takip ederek katılacakları fuarın açılış ve kapanış saatlerini öğrenebilir.

TÜYAP gıda fuarı belirli tarihler arasında ziyaretçilere açılır. Genelde fuarlar haftalık olarak düzenlenir. Bir ya da iki haftalık planlamalar ile fuar alanında düzenlenen organizasyonlar belirlenen süre dolduktan sonra kapatılır. Ziyaretçiler TÜYAP fuar takvimini önceden inceleyerek hangi tarihte fuar açılacağını önceden öğrenebilir.

TÜYAP gıda fuarı her sene yeni birçok katılımcıyı ağırlar. Daha önce hiç TÜYAP gıda fuarı katılımcıları arasında yer almadıysanız, mutlaka bu deneyimi yaşamalısınız. Firmanızın başarılarının daha ileriye götürülebilmesi için fuarda kullanacağınız standınız büyük önem taşır. Fuara stand ile katılarak sahip olacağınız avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Stantlar ürün teşhiri için en iyi tasarımlardır.
 • Fuar içinde göze hitap eden ve ilgi çeken bir standa sahip olarak ürünlerinizin başarılı bir şekilde tanıtımını yapabilirsiniz.
 • Fuarlar daha geniş kitlelere ulaşmak için en önemli buluşma noktalarıdır.
 • Fuarda tam donanımlı bir standa sahip olmanız ziyaretçilere memnun edici hizmetler sunmanızı sağlar.
 • Sahip olacağınız başarılı bir stant ile markanızın daha ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.
 • Marka bilinirliğinin yanı sıra prestij sahibi olur ve yeni potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz.

Wawa İç Mimarlık hizmetlerimiz kapsamında bütün fuar süresi boyunca sizlerin yanında oluyoruz. Katılacağınız fuar hangi sektörde yer alırsa alsın, sizi en iyi şekilde temsil edecek stant tasarımlarını size sunuyoruz. Markanız yükseltmek ve dünyaya açılmak için katılacağınız fuarlarda bir numaralı destekçiniz sahip olacağınız stantlardır. Siz de TÜYAP gıda fuarı içerisinde rakiplerinizin bir adım önünde olmak ve fuarın en gözde firmaları arasında yer alabilmek için stant tasarım hizmeti veren firmamızı tercih edebilirsiniz.

Sizde Fuar Stand Kiralama Fiyatları ve Stand tasarımları konusunda uzman kadro ile çalışmak isterseniz. 0(212) 706 2832 veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*